Spawarki TIG


Logo Intertech

Spawarki inwertorowe TIG
TIG/MMA, TIG PULS, TIG AC/DCSpawarka TIG/MMASpawarka inwertorowa TIG PULSSpawarka inwertorowa TIG AC/DC
Spawarki inwertorowe TIG/MMA do spawania zarówno elektrodą wolframową metodą TIG HF jak i elektrodami otulonymi. Nietopliwą elektrodą wolframową metodą TIG z HF można spawać praktycznie wszyskie metale [stal, stal nierdzewna, żeliwo] z wyjątkiem aluminium. Inwerter spawalniczy przeznaczony jest do lżejszych prac profesjonalnych. Tego typu spawarka inwerterowa znajduje zastosowanie w zakładach produkcyjnych, warsztatach serwisowych, w gospodarstwach rolnych, na działce, w domu do spawania
Lekka, zwarta lecz solidna budowa czynią z tego inwertora uniwersalną spawarkę za umiarkowaną cenę.Spawarka inwertorowa TIG PULS. Dzięki zaimplementowanej funkcji PULS szczególnie przydatna jest przy spawaniu cienkich elementów. Regulacja częstotliwości prądu oraz wielkości pików pozwala na ograniczenie strefy ciepła do niezbędnego minimum i uzyskanie bardziej precyzyjnego spawu bez przepaleń.
Oczywiście tą spawarką można spawać też elektrodami otulonymi tak jak spawarką elektrodową MMA lub spawarką TIG.

Do spawania aluminium stosuje się spawarki pozwalające spawać prądem przemiennym ( AC ). Spawarki TIG AC/DC są rozbudowane o dodatkowe funkcje takie jak balans czy częstotliwość prądu. Praktycznie jest to jedno z najlepszych urządzeń do spawania elementów aluminiowych zwłaszcza o grubości poniżej 2 mm. Spawarki TIG AC/DC są na tyle uniwersalne, że znajdują zastosowanie również do spawania stali węglowych i stali stopowych np. nierdzewnych.


>